Najčastejšie sú z masívneho dreva

Ak sa vám idea mať v detskej izbe závesný hojdacie vak páči, vyberte si na trhu detského nábytku zo širokej ponuky. Výrobcovia spravidla používajú na tieto výrobky drevo, konkrétne dub, buk, alebo jaseň. V luxusnej kategórií potom nájdete drevo orechové. Cenové rozmedzie je rovnako široké ako ponuka. Koliska pre deti podlieha prísnym zdravotným normám. Na vrchnú povrchovú úpravu používajú firmy polyuretánový ekologický lak. Niektoré výrobky majú ochranný náter aj z pravého včelieho vosku a čistých rastlinných olejov. Výrobkom nesmie chýbať možnosť aretácie hojdania. Spravidla vám totiž budú slúžiť až do chvíle, kedy si váš malý neposeda začne sadať.

Multifunkčný hojdacej vak

Dojčatá potrebujú v porovnaní s dospelými až dvojnásobnú dobu spánku. Ako im zaistíte pohodlie a komfort? Ich koliska by mala mať matrac treba z PUR peny s hustotou 25 kg / m3, so snímateľným, prácam poťahom na zips. Najvhodnejším materiálom je bavlna alebo froté. Obliečky kúpte najlepšie zo 100% bavlny, s uzatvárateľným a krytým zapínaním na zips.
Zhruba za niekoľko tisíc korún dostanete zrejme najrozšírenejší výrobok, multifunkčné hojdacie vak a postieľku v jednom. Vaše deti si ju užijú hneď od prvých dní života. Kolesa na spodnej časti hojdacích líšt jednoducho nadvihnete a zablokujete. Zmeníte tým hojdacie vak na postieľku.